MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

jaka jest żywotność sprężarki śrubowej

Jaka jest żywotność sprężarki śrubowej i co na nią wpływa?
 

czas oglądania: 1:57 min
 
Żywotność sprężarki śrubowej rozumiemy jako czas, w którym bezawaryjnie może pracować jej najważniejszy element, czyli blok śrubowy. Każdy producent określa tę żywotność na swój sposób, ale w większości przypadków mieści się ona w zakresie od 24 000 do 30 000 godzin.

Oczywiście, nie oznacza to, że w godzinę po przekroczeniu podanej liczby nastąpi awaria. Jednak wspomniany przebieg zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się jej. 

Na żywotność sprężarki wpływ ma wiele czynników. Podstawowe to otoczenie w jakim pracuje sprężarka. Równie ważny jest charakter tej pracy - doświadczenie pokazuje, że kompresory, które pracują praktycznie bez przerwy są w lepszym stanie niż takie, które często się załączają, ale pracują krótko.

Nie można też pominąć wpływu obsługi serwisowej na żywotność sprężarki. Regularność wykonywanych konserwacji, jakość materiałów eksploatacyjnych, a przede wszystkim wiedza serwisanta są tu kluczowe.


 
  
 
 

Zadzwoń, pomożemy wybrać. Szybki kontakt z specjalistą:
+48 511 065 456

lub napisz: info@comest.pl
  
 
 
 

 
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Zaproś do kontaktów w LinkedIn:
    


Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo