Kiedy audyt sprężonego powietrza jest dobrym rozwiązaniem - obejrzyj wideo:
czas oglądania: 3:10 min Transkrypcja wideo:Bardzo często szefowie utrzymania ruchu lub kierownicy produkcji kontaktują się z nami informując, że mają problem z instalacją sprężonego powietrza.
Kiedy pytamy, co rozumieją przez problem z instalacją słyszymy, że:
- pojawiają się w niej spadki ciśnienia, których wcześniej nie było, mimo że nikt nie regulował instalacji,
- zatrzymują się urządzenia produkcyjne,
- wzrastają koszty utrzymania sprężarek,
- kompresory mają więcej godzin pracy lub zużycie energii w sprężarkowni jest wyższe niż dawniej.
Dzięki zastosowaniu ultradźwiękowej detekcji nieszczelności sprężonego powietrza możemy w sposób jasny i precyzyjny określić punkty, w których instalacja sprężonego powietrza cieknie, czyli miejsca w których tracona jest energia elektryczna, a tym samym pieniądze firmy produkcyjnej.
Stosując ultradźwiękową detekcję nieszczelności sprężonego powietrza, a wraz z nią naprawy instalacji sprężonego powietrza firma produkcyjna może w znaczący sposób zmniejszyć koszty swojej produkcji.
Zmniejszenie kosztów produkcji może być ważne dlatego, że niedługo czekają nas horrendalne wzrosty cen energii elektrycznej i będzie trudno utrzymać zyskowność produkcji. Dlatego dobrze jest już dziś przygotować się na to i zacząć badać instalację sprężonego powietrza, a także ją naprawiać.
Kiedy kierownicy produkcji lub szefowie utrzymania ruchu pytają nas, ile kosztuje audyt nieszczelności sprężonego powietrza, mówimy, że zazwyczaj ta detekcja kosztuje mniej, niż obecne wycieki. Jesteśmy w stanie przygotować symulację potencjalnych zysków po przeprowadzeniu detekcji i napraw instalacji sprężonego powietrza. Możemy pomóc wykazać, że w zasadzie przeprowadzenie tego przedsięwzięcia będzie bezkosztowe.
Kiedy w czasie rozmów z naszymi klientami słyszymy, że nie wpadli sami na to wcześniej, to w jakiś sposób jest dla nich deprymujące lub denerwujące, to tłumaczymy, że dotychczas sytuacja na rynku była zdecydowanie inna niż obecnie i dlatego wiele firm nie myślało o szukaniu oszczędności.
Tak jak wiele firm dziś myśli o szukaniu oszczędności, bo czekające nas wzrosty cen będą dotkliwe dla wszystkich. Dlatego zachęcamy do jak najszybszego przeprowadzenia detekcji i naprawy instalacji sprężonego powietrza, aby nie koncentrować się na tym, czego nie zrobiliśmy, ale na tym, że jesteśmy przygotowani na to co nadchodzi.
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Zaproś do kontaktów w LinkedIn: