Kiedy zaleca się stosowanie
sprężarki śrubowej z falownikiem?
czas oglądania: 2:14 min
Falownik w sprężarce powietrza sprawia, że kompresor będzie wytwarzał taką ilość powietrza, jakiej w danej chwili wymaga zakład. Jest to korzystne zjawisko, bo ogranicza zużycie energii elektrycznej a niejednokrotnie wpływa też na żywotność elementów mechanicznych sprężarki.
Nasze doświadczenia wskazują jednak, że najlepiej to rozwiązanie sprawdza się gdy w firmie występują zmiany zużycia powietrza sięgające kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent. Może mieć to miejsce w czasie jednej zmiany albo w dobowym lub tygodniowym odcinku czasu.
Nowoczesne kompresory powietrza współpracujące z przetwornicami częstotliwości (falownikami) regulują swoją wydajność od 20 – 30% chwilowo nawet do ponad 100%. To bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu firm, ale nie dla wszystkich. Czasem koszty inwestycyjne droższej sprężarki z falownikiem mogą nie pokryć generowanych przez nią oszczędności.
Dlatego przed zakupem kompresora z przetwornicą częstotliwości zalecamy przeanalizowanie sposobu pracy zakładu. Możemy w tym pomóc i wykazać jak konkretnego rodzaju sprężarki z falownikiem wpłynie na koszty firmy.
Nie jesteś pewien, czy w Twoim przypadku kompresor z falownikiem jest dobrym rozwiązaniem?
Zadzwoń do naszego doradcy - podczas krótkiej rozmowy z nim będziesz mieć lepsze zrozumienie:
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Zaproś do kontaktów w LinkedIn: