MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

Kompresor śrubowy Airpol KT5 z osuszaczem ze zbiornikiem 500 l

Sprężarka śrubowa Airpol KT5 z osuszaczem na zbiorniku 500 l - 5.5 kW - 8 | 10 | 13 | 15 bar

 
Kompresor śrubowy AIRPOL KT5 | COMEST
 
24 660,00 zł netto
(30 331,80 zł brutto)

Cena obejmuje:
kompresor z dokumentacją techniczną, wąż połączeniowy i 2 m kabla zasilającego.


Możliwość ustalenia cen indywidualnie. Jako autoryzowany przedstawiciel producenta Airpol możemy zaoferować kompresory w specjalnych cenach.

  Możliwe opcje płatności: przelew lub leasing
Uruchomienie, szkolenie obsługi i regulacja kompresora przez autoryzowany serwis ZA DARMO (na terenie całej Polski)
  Transport ZA DARMO (na terenie Polski)
  Dostawa: z magazynu lub 2-4 tygodnie

 Gwarancja: 5 lat bez limitu godzin pracy
●  Materiały do pobrania:
Karta danych technicznych
Rysunek wymiarowy


Zobacz jak wygląda proces dostawy.

Zapytania/ Zamówienia telefonicznie lub mailowo:
 
 
Wypełnij formularz
 
  
 
 
 
 
 
Czy wybór kompresora Airpol KT5 odpowiada potrzebom Twojej instalacji:

Jeśli zapotrzebowanie na sprężone powietrze w Twojej firmie wynosi nie więcej niż:
0.83 m3/min przy ciśnieniu 8 bar lub 0.66 m3/min przy 10 bar lub 
0.55 m3/min przy 13 bar lub 0.33 m3/min przy 15 bar 
- kompresor Airpol KT5 odpowiada Twoim wymaganiom (wybierz, jakie ciśnienie potrzebujesz). 
Również, jeżeli wymagana klasa czystości sprężonego powietrza nie jest wyższa niż 2.4.2 możesz użyć tego kompresora z zastrzeżeniem, że nie przekroczysz wydajności (w m3/min) podanej powyżej.

Zbiornik sprężonego powietrza o pojemności 500 l dla kompresorów tej wielkości jest dostatecznie duży, żeby zapewnić ciągłą i stabilną pracę Twojej firmy. Kompresor nadaje się do wielu różnych zastosowań przemysłowych.
 
 


Dane techniczne
 
●  Typ: sprężarka śrubowa na zbiorniku, z osuszaczem chłodniczym i dwoma filtrami
●  Model: Airpol KT5
●  Stała wydajność:
0.83 m3/min (50 m3/h) przy ciśnieniu 8 bar
0.66 m3/min (40 m3/h) przy ciśnieniu 10 bar
0.55 m3/min (33 m3/h) przy ciśnieniu 13 bar
0.33 m3/min (20 m3/h) przy ciśnieniu 15 bar
●  Moc silnika: 5.5 kW
●  Pojemność zbiornika: 500 l
●  Masa: 395 kg (8-10 bar); 445 kg (13-15 bar)
●  Wymiary gabarytowe (dł.x szer.x wys.): 1920 x 660 x 1520 mm
●  Sposób przenoszenia napędu: przekładnia pasowa
●  Poziom hałasu: 72 dB (A)
●  Ciśnieniowy punkt rosy osuszacza: +3°C
●  Klasa czystości spręż. powietrza wg.ISO 8573.1: 2.4.2
●  Temperatura sprężonego powietrza: około 10°C powyżej temperatury otoczenia
  Zapotrzebowanie powietrza chłodzącego: 1200 m3/h
  Temperatura otoczenia: 5 ÷ 40°C
●  Przyłącze sprężonego powietrza: G 3/4
●  Sterowanie: mikroprocesorowe
●  Zasilanie: 400 V/ 3 ph/ 50 Hz
  Stopień ochrony silnika: IP55
  Klasa sprawności energetycznej silnika: IE3
  Zalecany przekrój przewodu zasilającego5x2.5 mm2
  Zabezpieczenie20 A
 
 


Kompresor śrubowy AIRPOL KT5 - OPIS

Chłodzona powietrzem sprężarka śrubowa o mocy 5.5 kW, z wydajnością 833 l/min przy 8 bar lub 666 l/min przy 10 bar lub 550 l/min przy 13 bar lub 333 l/min przy 15 bar. Kompresor o kompaktowej budowie, zamontowany na zbiorniku o pojemności 500 l i zintegrowany z zestawem uzdatniania sprężonego powietrza.

Osuszacz chłodniczy usuwa wilgoć ze sprężonego powietrza do wymaganego punktu rosy +3°C. Zintegrowany filtr wstępny usuwa 99% cząstek stałych i ciekłych większych niż 3 µmfiltr dokładny – usuwa 99% cząstek stałych większych niż 
µm i zapewnia uzyskanie resztkowej zawartości oleju za filtrem nie większej niż 0,1 mg/m3. Taki układ uzdatniania sprężonego powietrza zapewnia wymaganą jakość sprężonego powietrza.

W pełni automatyczny kompresor, który włączasz i od razu używasz. Nie potrzebujesz dodatkowych prac instalacyjnych - wystarczy podłączyć kompresor do sieci zasilającej i pneumatycznej. Wszystkie sprężarki posiadają znormalizowane przyłącze. Zbiornik sprężonego powietrza dobrany tak, aby zapewniać stałe ciśnienie dla Twoich urządzeń produkcyjnych. Sprężarka przeznaczona do użytku przemysłowego i wykazują swoją wytrzymałość w ciągłej pracy i w ciężkich warunkach eksploatacyjnych.ZESTAW UZDATNIANIA SPRĘŻONEGO POWIETRZA

 
Kompresor Airpol KT5 wyposażany w standardowy zestaw uzdatniania sprężonego powietrza - filtr wstępny, osuszacz ziębniczy, filtr dokładny - spełnia wymagania większości zakładów produkcyjnych. Klasa czystości sprężonego powietrza uzyskana po takim układzie to 2.4.2. (wg. normy ISO 8573.1) i jest akceptowana w przez większość naszych klientów.

Klasę czystości powietrza określa producent urządzenia wykorzystującego sprężone powietrze lub technologia produkcji. W sprawie wymaganej klasy czystości sprężonego powietrza w Twojej instalacji skontaktuj się z dostawcą urządzeń lub technologiem produkcji.


Osuszacz chłodniczy razem z dwoma filtrami sprężonego powietrza umieszczone są w jednej obudowie wraz z całym zespołem sprężarkowym. Taki zestaw eliminuje konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni roboczej i poniesienia kosztów instalacji układu uzdatniania sprężonego powietrza.
Kompresor z osuszaczem na zbiorniku Airpol | ComestKONSTRUKCJA
 
Element śrubowy kompresora W sprężarce zastosowany stopień śrubowy ASU o zoptymalizowanym profilu wirników. Stopień śrubowy w całości zaprojektowany, wyprodukowany i testowany w fabryce Airpol w Polsce. Stąd jest gwarancja niezawodności i wysokiej wydajności sprężarki przez cały okres użytkowania. 

Długi okres użytkowania - pierwsza regeneracja łożysk dopiero po upływie 20 000 ÷ 30 000 godzin pracy - zaprojektowane do pracy w trybie ciągłym 24/7.


Szczegółowa kontrola jakości przeprowadzana jest na każdym etapie produkcji. Stosowane są sprawdzone jakościowe podzespoły i materiały.

Przemyślana konstrukcja sprężarki, dobry dostęp do wszystkich komponentów usprawnia i skraca czynności obsługowe. Obsługa codzienna oraz serwisowa jest prosta i niewymagająca specjalistycznych narzędzi.
 


SYSTEM KONTROLI SPRĘŻARKI
 
Dzięki inteligentnemu sterowaniu kompresorem masz pełną kontrolę nad działaniem stan: wybór trybu pracy, modyfikacja różnego rodzaju nastaw, obserwacja aktualnych wartości parametrów sprężarki, stanu liczników czasu pracy, zużycia energii i wiele innych.

Prosty w obsłudze i intuicyjny sterownik mikroprocesorowy  zapewnia sprawną pracę i bezpieczeństwo całego układu oraz stały monitoring parametrów roboczych sprężarki. 

W sterowniku MS-185 można ustawić jeden z czterech dostępnych języków: polski, angielski, rosyjski, niemiecki.
Sterownik Sprężarki Airpol | COMESTKORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKÓW 
 
5 lat gwarancji dla sprężarek Airpol | COMEST ●  5 lat gwarancji producenta bez limitu godzin pracy sprężarki śubowej obejmuje wszystkie podzespoły kompresora.

●  Dostarczony kompresor śrubowy na miejsce klienta jest gotowy do pracy bez skomplikowanego montażu.

●  Jako polski producent Airpol zapewnia szybki dostęp do oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych.

●  Szybki dostęp do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

●  Gotowa dokumentacja techniczna, żeby bezproblemowo zgłosić nowy kompresor śrubowy w UDT.

●  Wsparcie techniczne i merytoryczne przez Comest - autoryzowany przedstawiciel producenta Airpol.
  
 
Jak wygląda proces dostawy?
 
​​
 
Warunki dostawy sprężarki śrubowej Airpol KT5:
 
 
● Dostawa jest BEZPŁATNA do wskazanego przez zamawiającego miejsca na terenie Polski. Sprężarka może być dostępna w magazynie i dostawa jest od ręki lub czas oczekiwania na wyprodukowanie sprężarki wynosi ok. 2-4 tygodnie.

● Cena nie zawiera kosztów rozładunku, wykonania instalacji pneumatycznej i elektrycznej – mogą być doliczone na podstawie dodatkowych ustaleń.

● BEZPŁATNIE: Uruchomienie, szkolenie obsługi i regulacja kompresora są przeprowadzone przez COMEST autoryzowany serwis lub serwis producenta Airpol.

● Cena zawiera instrukcje obsługi w języku polskim, dokumentacja producenta na potrzeby UDT.

● GWARANCJA sprężarki: 5 lat bez limitu godzin, pod warunkiem uruchomienia przez autoryzowany serwis oraz wykonywania odpłatnych przeglądów serwisowych przewidzianych w DTR. Interwały przeglądów: co 3000 godzin pracy sprężarki lub co roku (jeżeli sprężarka nie przepracowała 3000 godz. w ciągu 12 m-cy).

● Zamówienia pisemne prosimy kierować na adres email: info@comest.pl. Przy zamówieniu należy wybrać wymagane ciśnienie sprężarki: 8 bar lub 10 bar lub 13 bar lub 15 bar.

● Warunki płatności: 100% faktura proforma przy zamówieniu. Możliwość uzgodnienia innych opcji płatności.

● Powyższa informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66§1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Ostateczne wyposażenie, warunki i termin dostawy, zostaną potwierdzone po otrzymaniu zamówienia.
Kompresor śrubowy Airpol KT5 | COMEST
 
 

FAQ 
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 
 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
Masz dodatkowe pytania odnośnie kompresora Airpol KT5?
Chcesz zamówić kompresor?

Wypełnij i wyślij formularz, skontaktujemy się z Tobą z odpowiedziami:
  

* Wszystkie pola muszą być wypełnione

 
 

Klienci o współpracy:
 
Comest - opinie


Dobór urządzenia, przeprowadzony przez firmę COMEST, spowodował obniżenie zużycia energii elektrycznej na sprężone powietrze o połowę. Sama inwestycja także okazała się mniejsza niż przewidywaliśmy. Dostarczona sprężarka śrubowa działa prawidłowo. Polecamy także obsługę serwisową i wsparcie merytoryczne firmy COMEST.

PPM-T, Gdańsk
 
Comest - opinie

„Firma COMEST jest rzetelnym partnerem, dostosowującym się w pełni do potrzeb klienta. Nie mając żadnych zastrzeżeń co do jakości i terminowości wykonanych usług, jak również lojalności wobec naszej firmy, możemy szczerze polecić firmę COMEST jako solidnego kontrahenta”.

Pos systems, Dębogórze
 
Opinie o Comest

„Urządzenie całkowicie zgodne parametrami i gabarytami z tym, czego potrzebowaliśmy. Dostawca zrealizował zadanie sprawnie i kompleksowo, co zaoszczędziło nasz czas i środki. W kolejnych projektach również zaproponujemy udział firmie COMEST”.

PGKiM, Kalisz Pomorski
 
  

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo