Sprężarka śrubowa z 17% zniżką.
bezpłatna dostawa. 
 

Wypełnij formularz zapytania aby uzyskać  17% opustu

 
dowiedz się więcej
Ile tracisz przez nieszczelną 
instalację sprężonego powietrza?

Pobierz darmowy praktyczny poradnik i dowiesz się

pobierz poradnik
Sprężamy koszty - Uwalniamy zyski
COMEST - uzyskujemy maksimum możliwości sprężarek i instalacji sprężonego powietrza


dowiedz się więcej

Łopatkowe Sprężarki Powietrza

Obiegowa opinia głosi, że sprężarki łopatkowe pod wieloma względami ustępują dzisiaj kompresorom śrubowym. Tak naprawdę jednak mniejsza popularność tych urządzeń wynika z faktu, że są one idealne do niskich ciśnień, a te stosowane są w niewielu zakładach.

W ofercie COMEST zebraliśmy unowocześnione i ulepszone modele, rekomendowane dla zakładów wykorzystujących powietrze o ciśnieniu od 3 bar i mocy od 4 do 630 kW (bez zjawiska „dławienia”, które generowałoby straty energii). Jeśli chcesz wdrożyć w firmie urządzenie, które pracuje długo bez konieczności częstego i kosztownego serwisowania i będzie służyć przez wiele lat – nie znajdziesz lepszej opcji, niż sprężarka łopatkowa. Te kompresory są niemal niezniszczalne, a do tego bezproblemowe w eksploatacji.


Kluczowe zalety sprężarek łopatkowych:

  • niezawodna konstrukcja, odporna na zużycie,
  • wysoka skuteczność,
  • duża wydajność energetyczna,
  • długie okresy bezobsługowej pracy,
  • niższe koszty eksploatacji i serwisu.

Konstrukcja sprężarek łopatkowych bazuje na wirniku umieszczonym mimośrodowo w cylindrze. Obrót wirnika sprawia, że swobodnie zamocowane łopatki wysuwają się tworząc zamknięte komory sprężania. Ponieważ wnętrze komory jest smarowane olejem (co dodatkowo chroni elementy sprężarki przed zużywaniem się, schładza je, a także uszczelnia komory w miejscu styku cylindra z łopatkami), przed wtłoczeniem do rurociągu olej oddzielany jest od mieszaniny gazów (w specjalnym podzespole - separatorze). Sam układ olejowy jest układem typu zamkniętego – bezstratnego z chłodnicą i filtrem. Olej wymienia się co 2000 do 4000 godzin (w zależności od warunków pracy urządzenia). Dodajmy, że łopatki wykonane są ze stopu metali o bardzo dużej trwałości (ich zużycie wynosi zaledwie kilka mm na 50 000 godzin pracy!). Co więcej – swobodne wysuwanie się łopatek sprawia, że mimo ich zużycia, sprężarka może nadal pracować efektywnie. W tego typu urządzeniach nie występuje zjawisko niekorzystnego strumienia zwrotnego.

Sprężarka łopatkowa to niezawodne i bezproblemowe sprężanie na wiele lat. 

 

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo
x
Zapytaj o ofertę
Zapytaj o serwis
Potrzebuję oferty
Potrzebuję serwisu
Napisz nam, w jakiej sprawie możemy Ci służyć naszą wiedzą i pomocą?
Napisz nam, w jakiej sprawie możemy Ci służyć naszą wiedzą i pomocą? Jeśli to możliwe, podaj model urządzenia i jego godziny pracy - to przyśpieszy naszą odpowiedź
* Wszystkie pola muszą być wypełnione