MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

Kompresory śrubowe Airpol

Kompresory śrubowe polskiego producenta Airpol


Sprężarki śrubowe olejowe Airpol w zakresie mocy od 3 do 315 kW przy ciśnieniu roboczym do 15 bar - to w pełni automatyczne, gotowe do pracy kompresory powietrza, przeznaczone do pracy ciągłej w ciężkich warunkach eksploatacyjnych.

Kompresory śrubowe Airpol są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na sprężone powietrze zarówno bardzo dużych zakładów produkcyjnych, jak i średnich przedsiębiorstw przemysłowych oraz małych warsztatów praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu.

Najpopularniejsze modele sprężarek Airpol o mocy 3 - 15 kW - zaprojektowane dla małych i średnich zakładów czy warsztatów, gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze waha się od 0,33 do 2,5 m3/min.

Dostawa i uruchomienie przez autoryzowany serwis na terenie całej Polski.

Wybierz model sprężarki

 
 
 
 

Wybierz model sprężarki śrubowej Airpol i przejdź do wyboru kompresora: 

 
 
Kompresor śrubowy na zbiorniku Airpol | Comest
Ceny: od 18090.00 zł netto

Sprężarka śrubowa na zbiorniku

Dostępne modele do 15 kW: 
● kompresory śrubowe na zbiorniku model Airpol K
● kompresory śrubowe na zbiorniku z osuszaczem model Airpol KT i/ lub z falownikiem model Airpol KTPR lub Airpol KPR
 
Kompresor śrubowy olejowy Airpol | Comest
Ceny: od 17820.00 zł netto

Sprężarka śrubowa wolnostojąca

Dostępne modele do 315 kW:
● kompresory śrubowe standardowe wykonanie, stałoobrotowa, przekładnia pasowa model Airpol 3 - 55
● kompresory śrubowe standardowe wykonanie, stałoobrotowa, napęd bezpośredni model Airpol  NB 75 - 315
 
Kompresor śrubowy z osuszaczem Airpol | Comest
Ceny: od 23400.00 zł netto

Sprężarka śrubowa z osuszaczem

Dostępne modele do 315 kW:
● kompresor śrubowy z osuszaczem chłodniczym i zespołem filtrów model Airpol T
● kompresor śrubowy z osuszaczem, zespołem filtrów i z falownikiem model Airpol PRT
● kompresor śrubowy z osuszaczem, zespołem filtrów na zbiorniku model Airpol KT (do 15 kW)
 
Kompresor śrubowy za falownikiem Airpol | Comest
Ceny: od 20970.00 zł netto

Sprężarka śrubowa z falownikiem

Dostępne modele do 315 kW:
● kompresor śrubowy z przetwornicą częstotliwości (z falownikiem) model Airpol PR
 
 
 
 
 

 
 

Kompresory śrubowe ze zbiornikiem

 
Kompresor śrubowy ze zbiornikiem Airpol | Comest Kompresory śrubowe na zbiorniku model Airpol K o kompaktowej budowie dedykowane dla tych użytkowników, którzy dysponują małą powierzchnią roboczą.

Zbiornik sprężonego powietrza jest nieodzownym elementem każdej instalacji pneumatycznej. Jego zadaniem jest zapewnienie niezakłóconych dostaw sprężonego powietrza do odbiorników. Prawidłowo dobrany zbiornik wpływa dodatnio również na żywotność kompresora. 

Nie każda instalacja wymaga zbiornika wolnostojącego. W mniejszych urządzeniach 3 - 15 kW łączymy zbiornik bezpośrednio ze sprężarką powietrza i takie rozwiązanie jest wystarczające dla prawidłowej pracy instalacji sprężonego powietrza. 

Sprężarki serii Airpol K są dostępne w wersjach na zbiorniku o pojemności 240 l lub 500 l.

 
  
 

 

Kompresory śrubowe z osuszaczem chłodniczym i zespołem filtrów

 
Kompresor śrubowy z osuszaczem chłodniczym i zespołem filtrów model Airpol T (model Airpol KT dodatkowo ze zbiornikem) - dla użytkowników, którzy poszukują efektywnej stacji sprężonego powietrza o podwyższonej klasie czystości.

Osuszacz chłodniczy oraz dwa filtry sprężonego powietrza umieszczone są w jednej obudowie wraz z całym zespołem sprężarkowym. Eliminuje to konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni roboczej i poniesienia kosztów instalacji układu uzdatniania sprężonego powietrza.

Kompresor Airpol wyposażany (lub podłączony w standardowy zestaw uzdatniania sprężonego powietrza - filtr wstępny, osuszacz ziębniczy, filtr dokładny - spełnia wymagania większości zakładów produkcyjnych. Klasa czystości uzyskana po takim układzie to 2.4.2. (wg. normy ISO 8573.1) i jest akceptowana w przez większość naszych klientów.

Klasę czystości powietrza określa producent urządzenia wykorzystującego sprężone powietrze lub technologia produkcji. System sprężonego powietrza o klasie lepszej lub równej wymaganiom jest odpowiedni dla wymagań Użytkownika. W sprawie wymaganej klasy czystości powietrza skontaktuj się z dostawcą urządzeń lub technologiem produkcji.
Sprężarka śrubowa Airpol T z osuszaczem | Comest


 
 
 
 

Kompresory śrubowe z przetwornicą częstotliwości (z falownikiem)

 
Sprężarka śrubowa z falownikiem Airpol PR 22 | Comest Sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe wyposażane w falownik (przetwornicę częstotliwości) model Airpol PR. Falownik w sprężarce powietrza sprawia, że kompresor śrubowy będzie wytwarzał taką ilość powietrza, jakiej w danej chwili wymaga zakład. Jest to korzystne zjawisko, bo ogranicza zużycie energii elektrycznej a niejednokrotnie wpływa też na żywotność elementów mechanicznych sprężarki.

Sprężarki serii Airpol PR posiadają płynną regulację obrotów w zakresie od 50% do 100% (a w wykonaniu specjalnym od 20% do 100%). W porównaniu do sprężarek z tradycyjnym sterowaniem - to niemal 40% oszczędności energii elektrycznej.

Nasze doświadczenia wskazują jednak, że najlepiej to rozwiązanie sprawdza się gdy w firmie występują zmiany zużycia powietrza sięgające kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent. Może mieć to miejsce w czasie jednej zmiany albo w dobowym lub tygodniowym odcinku czasu. Dlatego przed zakupem tego typu kompresora zalecamy przeanalizowanie sposobu pracy zakładu.

 
 
 
 

Kompresory śrubowe wolnostojące standardowe wykonanie

 
Wybierz Airpol kompresor śrubowy stałoobrotowy, jeśli urządzenie ma pracować z niezmienną wydajnością i uzyskiwać określone ciśnienie w trybie ciągłym.

Sprężarki śrubowe Airpol świetnie sprawdzają się we wszystkich aplikacjach gdzie wymagane jest niemal 100% ciągłości pracy, bo są budowane w przeznaczeniem do długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji.
 
Stopień śrubowy ASU sprężarek Airpol jest zaprojektowany i wyprodukowany przez producenta Airpol. Umożliwia to osiągnięcie wysokiej wydajności sprężarek i oszczędności energii, które są tak ważne w każdym zakładzie przemysłowym.

Sprężarki śrubowe Airpol są dostępne od 3 kW do 315 kW, o wydajności od 20 m3/h nawet do 2990 m3/h, skonfigurowane dla zakresu ciśnienia od 8 do 15 bar.
Sprężarka śrubowa model Airpol 55 | Comest


 
 
 
 

 
Dobór urządzenia gwarantowany doświadczeniem

Dobieramy najbardziej odpowiednią sprężarkę powietrza do różnych zastosowań. 
Dobrze dobrana sprężarka śrubowa oznacza większy zysk, dobrze dobrana sprężarka śrubowa od COMEST oznacza też bezpieczeństwo, gwarancję i spokój. 
Uruchomienie, szkolenie i regulację kompresora są przeprowadzone przez autoryzowany serwis.
 

 
Kompresor śrubowy gotowy do pracy bez skomplikowanego montażu

Kompaktowe urządzenie, które podłączasz i używasz od razu. Znormalizowane wyjście sprężonego powietrza gwarantuje łatwość podłączenia sprężarki do sieci dystrybucji sprężonego powietrza.
Konstrukcja sprężarek oraz stosowane sposoby zabezpieczeń i regulacji zapewniają całkowite bezpieczeństwo pracy ludzi oraz  maszyny. 
Gotowa dokumentacja techniczna, żeby bezproblemowo zgłosić nowy kompresor powietrza w UDT.
 

 
5 lat gwarancji
i prosty zasady serwisu 

5 lat gwarancji bez limitu godzin na wydajny i trwały kompresor śrubowy obejmuje wszystkie podzespoły kompresora. Dobry dostęp do wszystkich komponentów usprawnia i skraca czynności obsługowe. 
Obsługa codzienna oraz serwisowa jest prosta i niewymagająca specjalistycznych narzędzi. 
Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zapewniają spokój i pewność, że sprężarka ciągle będzie działać poprawnie.
Gwarantowany i szybki dostęp do części zamiennych od polskiego producenta Airpol.
 
 
 
 

 
Skorzystaj z naszego wsparcia technicznego i doradztwa przy doborze sprężarki i innych urządzeń sprężonego powietrza.
 
Skontaktuj się z nami, a nasz doradca techniczny podczas krótkiej rozmowy pomoże  ustalić, jakiej sprężarki potrzebujesz:
 
 
 

 
 

Nasze realizacje sprężarek śrubowych Airpol


Dzielimy się tym, czego już dokonaliśmy. Nasze realizacje pokazują, jak wiele rzeczy można zmienić na lepsze. 
Możesz śmiało do nas zgłaszać dobierzemy na pewno odpowiednie rozwiązanie dla twojej sytuacji.

 

Kompresor śrubowy Airpol PR18

Rozwój produkcji nie zawsze musi się wiązać z koniecznością zakupu większego kompresora. 

Nasz klient zmodernizował swój zakład i okazało się, że kompresor, którego używał dotychczas, wykorzystywany jest w niecałych 50%.  

Zaproponowaliśmy dostawę o połowę mniejszej sprężarki śrubowej - model Airpol PR18, w dodatku z płynną regulacją wydajności - z falownikiem. 

Liczymy, że rocznie będzie oszczędzał około 12000 do 13000 zł na samej energii, nie licząc kosztów serwisu. Czyli inwestycja w nową sprężarkę śrubową Airpol zwróci się w około dwa i pół roku.
 
 
 
 

Sprężarka śrubowa Airpol KTPR 15


Rozwiązanie dla zakładu, który ma zróżnicowane zużycie sprężonego powietrza.


Konkretny przykład w tym filmie - kompresor śrubowy Airpol pracuje w małym zakładzie produkcji mebli. Warunki pracy kompresora są trudne, miejsce również niezbyt przyjazne, ale sprężarka śrubowa Airpol świetnie sobie daje radę.

To sprężarka śrubowa z płynną regulacją wydajności model Airpol KTPR 15, czyli kompresor śrubowy o mocy 15 kW z osuszaczem na zbiorniku 500 l i z płynną automatyczną regulacją wydajności w zakresie od 1 do 2 m3/ min, przy ciśnieniu 8 bar.

Na liczniku widać, że praktycznie biorąc 90% czasu pracy kompresor pracuje. Sprężarka tak została dobrana, żeby w jak najlepszy sposób odpowiadać zapotrzebowaniu zakładu na sprężone powietrze. 

W filmie sprężarka Airpol KTPR 15 pracuje na najwyższych obrotach przy częstotliwości 25 herców, ponieważ rozbiór zakładzie jest mały, a więc są to konkretne oszczędności w eksploatacji dla klienta. Konkretne oszczędności jeżeli chodzi o zużycie energii elektrycznej.

Jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, kompresor przyśpieszy aż do maksymalnych 15 kW, czyli do dwóch metrów na minutę. Taka płynna regulacja jest świetne rozwiązanie w zakładzie, który ma zróżnicowane zużycie sprężonego powietrza.
 


 
 

Dla kogo?

Dla firmy produkcyjnej lub usługowej, która potrzebuje rozwiązania dla sprężonego powietrza:

 Budujesz nowy zakład, obiekt lub nową halę produkcyjną?
● Modernizujesz produkcję lub rozpoczynasz nowy kierunek działalności?
● Występują problemy ze sprężonym powietrzem w obecnym systemie?


Zapraszamy do współpracy:

● Właścicieli firm lub szefy produkcji/ utrzymania ruchu w małych i średnich przedsiębiorstwach.
● Kierownicy działów utrzymania ruchu dużych zakładów przemysłowych.
● Kierownicy warsztatów i serwisów samochodowych.

 
 
 

Klienci o współpracy z nami:

 
Comest - opinie


„Firma COMEST jest rzetelnym partnerem, dostosowującym się w pełni do potrzeb klienta. Nie mając żadnych zastrzeżeń co do jakości i terminowości wykonanych usług, jak również lojalności wobec naszej firmy, możemy szczerze polecić firmę COMEST jako solidnego kontrahenta”.

Pos systems, Dębogórze
 
Comest - opinie

„Urządzenie całkowicie zgodne parametrami i gabarytami z tym, czego potrzebowaliśmy. Dostawca zrealizował zadanie sprawnie i kompleksowo, co zaoszczędziło nasz czas i środki. W kolejnych projektach również zaproponujemy udział firmie COMEST”.

PGKiM, Kalisz Pomorski
 
Opinie o Comest

„Doświadczenie, kwalifikacje oraz potencjał techniczny COMEST do wykonywania czynności serwisowych, pozwala na utrzymanie ciąglej pracy urządzeń. Współpraca układa się prawidłowo i bez zastrzeżeń. Pozytywnie ocieniamy profesjonalizm i rzetelność COMEST jako kompetentnej firmy serwisowej”.

MEC, Piła
 
 
 

Nie wiesz, jakiej konfiguracji sprężarki śrubowej potrzebujesz?
Wypełnij formularz poniżej, a jeden z naszych specjalistów dobierze najlepszą opcję dla Twojej sytuacji:* Wszystkie pola muszą być wypełnione

 
 
 

Kompresory powietrza - najczęściej zadawane pytania FAQ 

 
 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
 

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo