MENU
Sprężarka śrubowa - Dobór kompresora powietrza


Skorzystaj z programu doboru sprężarki
i znajdź odpowiedni kompresor

Sprężarki śrubowe 3 - 15 kW:


znajdź kompresor

Kompresory Przemysłowe, Sprężarka Powietrza

Sprężarki powietrza stosowane są w przemyśle powszechnie, a rynkowa oferta obejmuje ogromną liczbę modeli. W takiej sytuacji kluczowym elementem jest właściwy dobór kompresora powietrza do specyfiki pracy zakładu przemysłowego.

Dobieramy przemysłowe sprężarki powietrza do specyficznych potrzeb Twojej firmy. Zawsze jednak kierujemy się pewną liczbą niezmiennych zasad, które sprawiają, że otrzymasz urządzenie, które pomoże Ci zwiększać zyski.

Oferujemy przemysłowe kompresory powietrza:

 • produkowane w Polsce i Unii Europejskiej,
 • z gwarancją producenta, bo to jest dowód jakości wykonania,
 • precyzyjnie dopasowane do Twojego zapotrzebowania - z szeroką gamą wydajności (od 0,31 m3/min do nawet 100 m3/min), 
 • w różnych wersjach ciśnieniowych (7,5 – 10 – 13 – 15 bar),
 • zapewniające czyste i suche sprężonego powietrza - dzięki integracji z osuszaczem i filtrami,
 • o kompaktowej budowie - dla oszczędności miejsca w Twojej firmie.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dostarczonych urządzeń we współpracy z producentami kompresorów.
Możemy objąć obsługą techniczną pozostałe Twoje sprężarki i osuszacze. Działamy tak jak wolisz - w oparciu o umowę, lub na wezwanie.


Poniżej znajdziesz:
Dowiedz się więcej na temat: 

Sprężarki śruboweSprężarki łopatkoweSerwis i naprawa sprężarek

Potrzebujesz konsultacji? Chcesz poznać więcej szczegółów?
 
Twój osobisty doradca odpowiada na pytania. Skontaktuj się z nim:
Wojciech Kwaśnicki
Zadzwoń: +48 511 06 54 56
 
Zapytaj o ofertę na sprężarkę powietrza
 

Jaki kompresor powietrza powinieneś wdrożyć?

Różne aplikacje wymagają różnych typów sprężarek powietrza. Wśród całego wachlarza wydajności i mocy kompresorów przemysłowych, znajdziesz trzy główne rodzaje sprężarek wyporowych jeśli chodzi o budowę elementu roboczego:
 • sprężarki śrubowe
 • sprężarki tłokowe
 • sprężarki łopatkowe

Rodzaje sprężarek powietrza i ich zastosowanie

Sprężarka powietrza Sprężarka śrubowa

Wybierz sprężarkę śrubowąjeśli urządzenie ma pracować z niezmienną wydajnością i uzyskiwać określone ciśnienie w trybie ciągłym. Sprężarki śrubowe świetnie sprawdzają się we wszystkich aplikacjach gdzie wymagane jest niemal 100% ciągłości pracy, bo są budowane w przeznaczeniem do długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji.

Zastosowania sprężarek śrubowych:
 • zakłady przemysłowe (praktycznie wszystkie gałęzie),
 • oczyszczalnie ścieków,
 • warsztaty i lakiernie,
 • transport materiałów sypkich.

  Potrzebujesz więcej informacji o sprężarki śrubowe?
  Nie masz pewności, jaki kompresor wybrać?

  Skontaktuj się z nami a dobierzemy sprężarkę do Twoich potrzeb!


  Zadzwoń: +48 511 065 456
   Napisz: info@comest.pl
   

Sprężarka łopatkowaSprężarka łopatkowa

Wybierz sprężarkę łopatkową, jeśli chcesz wdrożyć w firmie wydajne, niezawodne i trwałe urządzenie, które może pracować przez dłuższy czas bez konieczności serwisowania. Bardzo niskie zużycie energii zaobserwować można zwłaszcza przy ciśnieniach o wartości do 5 bar.

Zastosowania sprężarek łopatkowych:
 • zakłady przemysłowe pracujące w trybie ciągłym (głównie huty szkła, cementownie i zakłady produkujące materiały budowlane),
 • nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne,
 • inne odbiorniki i układy o ciśnieniu pracy do 5 bar.
 
Potrzebujesz więcej informacji o sprężarki łopatkowe?
Nie masz pewności, jaki kompresor wybrać?

Skontaktuj się z nami a dobierzemy sprężarkę do Twoich potrzeb!
 
Zadzwoń: +48 511 065 456 Napisz: info@comest.pl
 

Sprężarka tłokowa - Kompresor tłokowy COMESTSprężarka tłokowa

Stosuj sprężarkę tłokową wszędzie tam, gdzie sprężone powietrze nie jest wymagane bezustannie. Sprężarki tłokowe na ogół stosuje się tam, gdzie powietrze wykorzystywane jest sporadycznie. Wynika to z tego, że sprężarki tłokowe wymagają schłodzenia pomiędzy cyklami pracy - w przeciwnym razie mogą się przegrzać i uszkodzić. System chłodzenia takiego kompresora jest prosty i niezbyt wydajny - to zazwyczaj wentylator sprzężony na wale kompresora. Otrzymywane powietrze jest więc gorące i zawiera dużą ilość kondensatu. Sam fakt czy sprężarka tłokowa pracuje, łatwo rozpoznać, bo hałas stopnia tłokowego jest znaczny. 

Zastosowania sprężarek tłokowych:
 • warsztaty usługowe i produkcyjne,
 • serwisy samochodowe,
 • zakłady wulkanizacyjne.
Sprężarka tłokowa ma jednak ogromne zalety. Pierwszą z nich jest niska cena, która wraz z faktem braku biegu jałowego (piszemy o tym w artykule: Kiedy sprężarka tłokowa się opłaca) powoduje, że dla małych zakładów jest to idealne rozwiązanie.
 
Potrzebujesz więcej informacji o sprężarki tłokowe?
Nie masz pewności, jaki kompresor wybrać?

Skontaktuj się z nami a dobierzemy sprężarkę do Twoich potrzeb!
 
Zadzwoń: +48 511 065 456 Napisz: info@comest.pl
 
 

Kompresor olejowy czy bezolejowy - jaki wybrać?

Wybór pomiędzy sprężarką bezolejową a smarowaną olejem powinien wynikać z rodzaju aplikacji w jakiej ma być użyty kompresor powietrza.

Kompresor bezolejowy

Sprężarki bezolejowe są używane w aplikacjach, gdzie jakość powietrza ma kluczowe znaczenie dla produktu finalnego. Dotyczy to szerokiej gamy produktów, szczególnie związanych z produktami spożywczymi. Nawet najmniejsze ślady oleju w takich sytuacjach mogą decydować o konieczności wycofania partii produktu lub zwyczajnie niebezpieczne dla ludzi. Oprócz wspomnianego przemysłu spożywczego, kwestia ta dotyczy również przemysłu farmaceutycznego, uzdatniania wody, procesów chemicznych i petrochemicznych, pewnych rodzajów elektroniki, sektora wytwarzania gazów medycznego oraz powietrza oddechowego i innych.

Co jest ciekawostką, w sprężarkach bezolejowych jest olej, ale nie ma on kontaktu ze sprężonym powietrzem. Jest stosowany w przekładniach, do napędu elementów wirujących poprzez silnik elektryczny. Przekładnie potrzebują smarowania właśnie przy użyciu odpowiedniego oleju, a zaniechanie tej czynności obsługowej może zakończyć się awarią i kosztowną naprawą.

Sumaryczne koszty eksploatacji sprężarek bezolejowych są zazwyczaj wyższe niż sprężarek z olejem w komorze sprężania. Dlatego zalecane jest stosowanie tych drugich, jeśli wytwarzany produkt nie wymaga bezwzględnie braku oleju w sprężonym powietrzu.

Kompresor olejowy

Sprężarki olejowe są używane w zakładach przemysłowych jako urządzenia do wielogodzinnej, bezawaryjnej pracy. Wtrysk oleju do komory sprężania zapewnia właściwe smarowanie elementów, doszczelnia komory sprężania i chłodzi system. Kompresory olejowe mają zastosowanie we wszystkich zakładach produkcyjnych i usługowych, gdzie możliwość pojawienia się minimalnych ilości oleju w sprężonym powietrzu nie wpływa negatywnie na końcowy produkt.

Gdy zawartość oleju w sprężonym powietrzu może być niewskazana, zalecanym rozwiązaniem jest filtracja powietrza po sprężeniu. Zastosowanie filtrów koalescencyjnych może oczyścić sprężone powietrze do 0,01 mikrona, które dodatkowo można jeszcze pozbawić zapachów przez dodanie filtra aktywowanego węglem. Po takiej filtracji uzyskujemy czystość powietrza w klasie 1.

W ramach dopasowywania urządzeń do indywidualnych potrzeb firmy możemy dostarczyć sprężarki z różnymi opcjami wyposażenia i rozwiązaniami technicznymi (chłodzone powietrzem lub cieczą, wyposażone w wymienniki do podgrzewania wody lub sterowane falownikiem – umożliwiającym płynną regulację wydajności). Modernizujemy też sprężarki różnych producentów, które funkcjonują już w firmach Klientów.

Oferujemy unikalny, autorski sterownik COMEST, który sam reguluje układ pracy urządzeń – tak, by zoptymalizować wykorzystanie sprężonego powietrza i zapewnić równomierne obciążanie poszczególnych urządzeń. Znacznie ułatwia to zarządzanie okresami serwisowymi.
 

Jak dobrać kompresor powietrza odpowiedni dla potrzeb Twojej firmy?

 
Masz kompresor powietrza, który jest już tak zużyty, że jego naprawa jest droższa niż zakup nowego kompresora?

Masz kompresor powietrza, który pracuje idealnie, ale Twoja firma się rozrasta i zwyczajnie potrzebujesz więcej sprężonego powietrza?

Albo może uruchamiasz nowy rodzaj produkcji, który będzie wymagał sprężonego powietrza. A tym samym i sprężarki powietrza?

Jeśli przynajmniej jedno ze wspomnianych zagadnień dotyczy Ciebie, to jesteś we właściwym miejscu. Wiem jak dobrać dla Ciebie sprężarkę powietrza, która będzie działać zgodnie z Twoimi wymaganiami. Nazywam się Wojciech Kwaśnicki i od 2004 roku wskazuję firmom jak radzić sobie ze sprężonym powietrzem. Dzięki współpracy z wieloma zakładami mogę dobrać kompresor powietrza zgodny z nawet najbardziej specyficznymi potrzebami Twojej firmy.

Od wielu lat przyglądam się sprężarkom powietrza, które pracują w polskich przedsiębiorstwach. Dotychczas prawie zawsze okazywało się, że pracują one gorzej, niż powinny. Każdy dzień, miesiąc i rok takiej pracy to kumulujące się straty.
 

​"...źle dobrana sprężarka powietrza, jak odkurzacz wysysa pieniądze z budżetu Twojej firmy. 
Źle dobrana sprężarka powietrza obniża wydajność Twojej firmy..."

 
 

Źle dobrana sprężarka powietrza, jak odkurzacz wysysa pieniądze z budżetu Twojej firmy. Źle dobrana sprężarka powietrza obniża wydajność Twojej firmy. Produkujesz przez nią mniej, niż mógłbyś. Dodatkowo sprawia także, że płacisz więcej za energię elektryczną oraz kosztowne serwisowanie. To sprawia, że jednostkowy koszt każdego z Twoich produktów rośnie. Każda awaria oznacza duże straty dla Ciebie i opóźnienia w obsłudze Twoich klientów.
 
Nie chcę, żebyś miał takie problemy. Dlatego zdradzę Ci jak wybrać kompresor powietrza, którego użytkowanie da Ci największe korzyści. O tym, czy będziesz ponosił długotrwałe starty, czy pomnażał swoje zyski używając sprężarki decyduje jej właściwie dobrana wydajność. Zawsze pamiętaj, aby odnosić ją do ciśnienia, którego wymagają Twoje urządzenia produkcyjne.

Po zdefiniowaniu tych dwóch parametrów jesteś w połowie drogi do sukcesu, ale nie zapomnij, że dla prawidłowego działania sprężarki powietrza ważne jest też to, czy instalacja sprężonego powietrza prześle powietrze do maszyn produkcyjnych. Sprawdź to, a jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się ze mną. Na koniec jeszcze jedna rada: chociaż sprężarka powietrza to wytrzymałe urządzenie - zadbaj by miała dobre warunki pracy. Ważne jest też to, aby nie wpływała negatywnie na otoczenie.
 

"...dwa kluczowe parametry doboru właściwej sprężarki powietrza: wydajność zgodnia zapotrzebowaniem Twoich urządzeń produkcyjnych odniesiona do ciśnienia pracy ..."
 
 

Wiedząc już to wszystko pewnie się ze mną zgodzisz, że korzystna dla Ciebie będzie darmowa konsultacja. Dzięki niej precyzyjnie określimy jakiego kompresora powietrza powinien używać Twój zakład.

Wiele firm już korzysta się z naszej pomocy przy wyborze i wdrożeny odpowiedniej sprężarki powietrza nie tylko z okolic Gdyni, Gdańska, czy innych miejscowości województwa pomorskiego, gdzie znajduje się siedziba COMEST. Również zakłady przemysłowe z innych województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i z całego naszego kraju.

Zadbaj o właściwy dobór kompresora powietrza dla swojej firmy kontaktując się ze mną:
 
Wojciech Kwaśnicki
Zadzwoń: +48 511 06 54 56
 
Umów się na bezpłatną konsultację
 
 

Klienci o COMEST


 POS SYSTEMS, Dębogórze:
„Firma COMEST jest rzetelnym partnerem, dostosowującym się w pełni do potrzeb klienta. Nie mając żadnych zastrzeżeń co do jakości i terminowości wykonanych usług, jak również lojalności wobec naszej firmy, możemy szczerze polecić firmę COMEST jako solidnego kontrahenta”.


 PGKiM, Kalisz Pomorski:
„Urządzenie całkowicie zgodne parametrami i gabarytami z tym, czego potrzebowaliśmy. Dostawca zrealizował zadanie sprawnie i kompleksowo, co zaoszczędziło nasz czas i środki. W kolejnych projektach również zaproponujemy udział firmie COMEST”.


 MEC, Piła:
„Doświadczenie, kwalifikacje oraz potencjał techniczny COMEST do wykonywania czynności serwisowych, pozwala na utrzymanie ciąglej pracy urządzeń. Współpraca układa się prawidłowo i bez zastrzeżeń. Pozytywnie ocieniamy profesjonalizm i rzetelność COMEST jako kompetentnej firmy serwisowej”
 
Potrzebujesz konsultacji? Chcesz poznać więcej szczegółów?
 
Twój osobisty doradca odpowiada na pytania. Skontaktuj się z nim:
Wojciech Kwaśnicki
Zadzwoń: +48 511 06 54 56
 
Zapytaj o ofertę na sprężarkę powietrza
 

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo